Renkantis rūbus vaikams el. parduotuvėje vaikudrabuziai.lt svarbu pasirinkti tinkamus dydžius.

Jeigu abejojate dėl aprangos vaikams dydžio, parašykite mums užklausą, mes pamatuosime Jūsų pasirinktu drabužius vaikams.

Tinkamas pasirinkimas mažina grąžinimų ir nusivylimų skaičių. Pagrindinės taisyklės, renkatis aprangą vaikams

1. Žinokite vaiko ūgį;

2. Supraskite vaiko sudėjimą;

3. Apsispręskite, ar drabužio reikia dabar, ar vėliasniam laikui;

4. Renkantis drabužį, atkreipkite dėmesį ir į tipą - rūbas trumpomis rankovėmis, ar ilgomis, ar tai bus kelnės, ar sijonas, bluzonas ar marškinėliai.

Renkantis drabužius vaikams (megaitėms ar berniukams), svarbu žinoti vaikų ūgį, taip pat naudinga pagalvoti apie tai, ar aprangos vaikams reikia šiandien, ar galbūt vėlesniam laikui ("ant išaugimo"). Dydžių lentelėje esančioje žemiau, pateikti standartiniai gamintojų dydžiai - pagal metus priskirtas standartinis ūgis. Tačiau svarbu paminėti, kad šiandienos vaikai standartų neatitinka :) Jie auga daug ir greitai, tarsi grybai po gero lietaus, todėl neapsirikite, jeigu mergaitės ūgis 117, nors jai tik 5 metukai, drabužius turėtumėte žiūrėti arba 116 cm. (jeigu mergaitė labai smulkaus sudėjimo, ir ypač jeigu perkate vasarinius drabužius) arba 122 cm. dydžio drabužius. 

Pavyzdžiui, mergaitės ūgis 102 cm, marškinėlių reikia nešiojimui dabar - šiuo atvėju rinkitės ūgį 104 cm. jeigu norite, kad marškinėliai tarnautų ilgiau, rinkitės ūgį 110 cm. Tokius drabužėlius kaip bluzonai, megztinukai, vasariniai marškinėliai - drąsiai galite rinktis didesnius, dauguma šių drabužių turi mankietukus ant rankovių, kurie puikiai laikys net ir ilgesnę rankovę. Aišku, nesirinkite drabužių dviem ar trimis dydžiais didesniais - tokiu atvėju turėsite palaukti, kol mergaitė ar berniukas paaugs. 

Dar vienas svarbus aspektas renkantis aprangą vaikams - mergaitės ar berniuko sudėjimas. Jeigu sudėjimas yra į stambesnę pusę, galvokite apie didesnius drabužius vaikams, pasirinktus per mažus, rūbai vaikams bus per siauri, aptempti, vaikai jausis nepatogiai.

Renkantis kambarinę avalynę, pasimatuokite kojytės dydį, pristatykyte kojytę prie sienos, kaip parodyta žemiau esančiame paveikslėlyje, pridėkite iki 1 cm. ir tada ieškokite dydžio pagal, kuris Jums tinka.

GALVOS APIMTIES DYDŽIAI

Amžius 0-3 mėn. - galvos apimtis iki 38 cm.

Amžius 3-6 mėn. - galvos apimtis iki 42 cm.

Amžius 6-9 mėn. - galvos apimtis iki 46 cm.

Amžius 9-12 mėn. - galvos apimtis iki 47 cm.

Amžius 12-18 mėn. - galvos apimtis iki 48 cm.

Amžius 18-24 mėn. - galvos apimtis iki 49 cm.

Amžius 2-3 metai - galvos apimtis iki 51 cm.

Amžius 3-4 metai - galvos apimtis iki 52 cm.

Amžius 4-5 metai - galvos apimtis iki 53 cm.

Amžius 5-8 metai - galvos apimtis iki 54 cm.

Amžius 9-12 metų - galvos apimtis iki 56 cm.

Šie dydžiai yra orientaciniai, kiekvieno vaiko galvytė gali skirtis, todėl svarbu pasimatuoti galvytės apimtį, matuoti reikėtų taip, kaip parodyta paveikslėlyje.